Jak rozpoznać turystę od rodowitego mieszkańca Bytomia, który nie tylko urodził się i wychował w tym mieście, ale także może pochwalić się przodkami związanymi z historią miasta? To bardzo proste. Prawdziwy bytomianin nigdy nie zapyta, gdzie znajduje się poczta Bytom, ponieważ doskonale będzie znał jej położenie. W bytomskich szkołach już od małego uczy się dzieci, że poczta Bytom to budynek o statusie niemalże tak wysokim jak kościół czy ratusz. Chociaż jest podejście dosyć niespotykane w skali całego kraju, przypadku Bytomia wydaje się ono w pełni uzasadnione. Dlaczego? Budynek poczty w Bytomiu prezentuje się tak okazale, że można niemalże pomyśleć, że jest on siedzibą jakiegoś ważnego dygnitarza państwowego bądź też monarchy czy hrabiego. Tymczasem rzeczywistość jest nieco bardziej przyziemna. Poczta Bytom ma służyć wszystkim obywatelom. Mieszkańcy innych części kraju, którzy mogą pochwalić się znacznie bardziej okazałymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi, z zazdrością zerkają w stronę tego niewielkiego śląskiego miasta powiatowego. Można mieć imponujące ogromne dworce, wystawne fontanny czy pałace postawione na rynku w samy sercu miasta, jednak nic nie rekompensuje braku tak pięknego urzędu pocztowego jak poczta Bytom.
Poczta Bytom posiada oczywiście wiele zalet, nie tylko fakt, że znajduje się w reprezentacyjnej, zadbanej siedzibie. Jakość świadczonych przez jej pracowników usług również stoi na bardzo wysokim poziomie, znacznie przekraczającym średnią krajową. Interesanci odwiedzający urząd pocztowy w Bytomiu praktycznie nigdy nie muszą godzinami stać w niekończących się kolejkach, obsługa petentów przebiega wyjątkowo sprawnie. Średni czas, jaki klienci spędzają na poczcie w Bytomiu nie przekracza dziesięciu minut! Nawet najwięksi sceptycy ze skłonnością do malkontenctwa nie mogą nie otworzyć ust z podziwem, słysząc ten wynik. Poczta Bytom zatrudnia bardzo kompetentnych pracowników i to właśnie dzięki nim wszystko przebiega zawsze tak sprawnie i bezproblemowo. Chociaż jej godziny otwarcia nie różnią się wiele od standardu krajowego, w czasie jednego dnia poczta Bytom jest w stanie obsłużyć więcej klientów i wysłać więcej listów oraz paczek niż niejeden urząd pocztowy w innym polskim mieście. Z jakich jeszcze usług można skorzystać, kiedy odwiedza się placówkę pocztową w Bytomiu?

Nadawanie paczek i listów – z tej usługi najczęściej korzystają klienci. Poczta Bytom gwarantuje niezawodność i szybkość doręczenia.
Usługi finansowe – w czasach bardzo rozwiniętej bankowości online, wciąż niektórzy obywatele preferują płacenie za rachunki w okienku pocztowym. Poczta Bytom oprócz możliwości uregulowania różnorakich należności oferuje także preferencyjne kredyty w wysokości do nawet kilku tysięcy złotych. Istotną informacją jest to, że można je uzyskać niemalże od ręki, bez zbędnych poświadczeń i formalności. Można także poprosić, by pieniądze przyniósł do domu listonosz.
Filatelistyka – poczta Bytom to idealne miejsce dla wszystkich kolekcjonerów, którzy zbierają znaczki czy kartki pocztowe. Od kilku lat istnieje możliwość kupowania okazjonalnych, okolicznościowych znaczków także w lokalnym urzędzie pocztowym, dzięki czemu można łatwiej i szybciej wzbogacać swoje zbiory o nowe, unikatowe okazy.
Kantor – poczta Bytom dzieli budynek z kantorem, dzięki czemu osoby wybierające się w podróż zagraniczną nie muszą już przemierzać połowy miasta, by wymienić złotówki na euro. Pieniądze można wymienić bowiem przy okazji, załatwiając jakąś codzienną sprawę na poczcie.

Przeczytaj na ten temat także inny artykuł:

Poczta Bytom zatrudnia najlepszych pracowników