Paradontoza to jedna z chorób przyzębia, z którą walczy nawet 7 na 10 Polaków. Bagatelizowana może prowadzić nawet do utraty uzębienia, a sekret jej zwalczania polega głównie na działaniach profilaktycznych.

Osobom narażonym na paradontozę podąża naprzeciw Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent. W akcji profilaktycznej na stronie www.stopparadontozie.pl grupa ekspertów wyjaśnia, jak ustrzec się przed paradontozą, jak prawidłowo dbać o jamę ustną i zęby i na jakie objawy przede wszystkim zwracać uwagę.

Na stronie można znaleźć porady stomatologów i poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Periodent jasno przedstawia czynniki ryzyka związane z możliwością zachorowania i radzi, jak chronić się przed tym schorzeniem. Na www.stopparadontozie.pl można wypełnić badanie w postaci ankiety, aby dowiedzieć się więcej o kwestii zagrożeń i możliwości zachorowania. Dla osób wypełniających ankietę proponowane są bonusy w postaci bezpłatnej konsultacji w klinice, wraz z darmową kontrolą RTG.

Ładne zęby to nasza wizytówka. Troszcząc się o to, aby zęby były zdrowe i zadbane, firma Periodent dokłada wszelkich starań, aby procent zachorowań na paradontozę i inne choroby przyzębia wśród Polaków stale się zmniejszał. Klinika mieszcząca się na warszawskich Bielanach proponuje pełen zakres usług stomatologicznych i gwarantuje profesjonalne podejście do diagnostyki i leczenia.