Rynek mieszkaniowy charakteryzuje się bardzo szybkimi zmianami. Ceny mieszkań raz rosną, raz spadają, co innego dzieje się w tym samym czasie z cenami domów. Oprócz tego jest to zależne od konkretnej miejscowości. Jeżeli ktoś nie jest na bieżąco, może się bardzo łatwo pogubić. Tymczasem my dzisiaj zajmiemy się kwestią przeprowadzki w celu zarobkowym. Sprawdzimy w jakich miastach warto zamieszkać, aby mieć pod ręką dużą ilość miejsc pracy, ale jednocześnie by nie wydać fortuny na mieszkanie.

Kupno mieszkania zawsze wiąże się z dużymi wątpliwościami. Nic dziwnego, w końcu suma jaką trzeba wydać by nabyć lokal nie jest mała. Są to nierzadko, bagatela, całe oszczędności naszego życia. Nic dziwnego że chcemy je jak najlepiej ulokować. Dlatego też wybierając mieszkanie próbujemy rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. My skupimy się dzisiaj na osobach, które są w trakcie emigracji zarobkowej na trenie południowej Polski. Jak zapewne większość wie, najatrakcyjniejszym miejscem, gdzie ludzie chętnie chcą się osiedlić, jest województwo śląskie. Istnieje tam bardzo dużo firm, fabryk i dużych przedsiębiorstw, dlatego bezrobocie jest wyjątkowo małe. Ponadto w takich miastach jak Katowice, Bytom, Gliwice czy Ruda Śląska niekoniecznie każdy rdzenny mieszkaniec chce żyć, dlatego ceny mieszkań wcale nie są aż tak zaporowe. Co więcej, pojawiają się tam naprawdę atrakcyjne mieszkania na sprzedaż. Gliwice słyną w ostatnich czasach z tego, że można osiedlić się tam za naprawdę niewielkie pieniądze.

Właśnie na obszarze Aglomeracji Śląskiej, która obejmuje obszar największych miast skupionych w niedalekiej odległości od siebie, a więc Katowic i okolicznych miejscowości, Polacy spoza Śląska osiedlają się najchętniej. To tam bowiem najłatwiej znaleźć dobre zatrudnienie w krótkim czasie, a jednocześnie ceny jakie trzeba zapłacić za wynajem lub kupno lokalu nie są zbyt duże. Bardzo ciekawym miastem wydają się Gliwice. Leżą one nieco na uboczu aglomeracji, jednak są połączone ze wszystkimi innymi miastami za pomocą bardzo dobrze rozwiniętej sieci dróg i ulic. Oprócz tego znajdują się tuż obok autostrady A4 oraz przebiega przez nie Drogowa Trasa Średnicowa (tak zwana DTŚ-ka). Jest to również miejsce gdzie łatwo znaleźć ciekawe lokum, mamy tu bardzo dobre i tanie mieszkania na sprzedaż. Gliwice są również dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mieszkanie chcieliby wynająć, ponieważ ceny wynajmu również nie są wysokie. Jednak dla wynajmujących polecane są raczej Katowice, ponieważ kwoty jakie trzeba będzie zapłacić nie są o wiele większe, a mamy bliżej do miejsc gdzie potencjalnie znajdziemy dobrze płatną pracę.

Jak widać, na obszarze Aglomeracji Śląskiej mamy bardzo wiele ciekawych miejsc, gdzie warto się osiedlić. Jest dużo pracy, bezrobocie jest bardzo niskie, a zarobki wysokie. Ceny mieszkań pomimo tego nie należą do wyjątkowo wysokich, a ceny wynajmu również kształtują się na rozsądnym poziomie. Nic dziwnego że już od wielu lat ludzie z całej Polski imigrują na Śląsk, głównie w perspektywie rozpoczęcia nowego, lepszego życia.

Może Cię zainteresować również: http://www.metalmaniak.pl/jak-drogie-sa-mieszkania-na-sprzedaz-w-gliwicach/