Nie ulega wątpliwości, że oryginalne urządzenie mieszkania stanowi dziś nie lada problem – nawet pomimo szeregu dostępnych możliwości. Co zatem możemy zrobić, by nasze wnętrze wyglądało zupełnie inaczej, niż domy znajomych? Oczywiście postawić na produkty, które nie są przesadnie popularne. Z pomocą przychodzi nam stiuk wapienny, który sam w sobie jest nie tylko nawiązaniem do antycznych technik tynkowania, ale także przepiękną ozdobą każdej ściany. Czym zatem jest stiuk i co imituje? W jakich pomieszczeniach sprawdza się najlepiej? Gdzie zamówić omawiany przez nas produkt? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Czym jest stiuk wapienny? – Wprowadzenie do zagadnienia

Zacznijmy jednak od początku, a więc od wyjaśnienia, czym właściwie jest wskazane przez nas zagadnienie. Wszak nie ulega wątpliwości, że nie jest ono dziś przesadnie popularne, prawda? Stiuk wapienny to nic innego, jak rodzaj luksusowego wykończenia dekoracyjnego, którego korzenie sięgają aż do antyku. W przeszłości stiuk występował w dwóch wersjach:

  • Stiuk wapienny – Nazywany wówczas także stiukiem lustrzanym
  • Stiuk gipsowy

W treści tego artykułu skupimy się na jak najlepszym przedstawieniu pierwszej opcji, a więc stiuku wapiennego. Jeśli zatem szukasz inspiracji do oryginalnego wykończenia swoich pomieszczeń, przejdź do dalszej części tekstu.

Stiuk wapienny – W jakich pomieszczeniach się sprawdza?

Jak zostało wyżej wspomniane, stiuk wapienny jest rodzajem ekskluzywnego wykończenia dekoracyjnego ścian. W związku z tym wspaniale sprawdza się, na przykład, w salonach – również jako alternatywa dla klasycznej farby. Okazuje się jednak, że stiuk wapienny znajduje zastosowanie także w biurach, kuchniach i łazienkach – wszystko jest zależne od Twojej wyobraźni! Zastanawiasz się, jak stiuk wapienny prezentuje się w praktyce? Koniecznie odwiedź stronę https://fguardi.com.pl/stiuk-wapienny.html. Znajdziesz tam mnóstwo przykładowych zdjęć, które doskonale prezentują omawianą przez nas metodę tynkowania. Być może na ich podstawie stwierdzisz, że jest to ozdoba, której szukałeś?

Styl nowoczesny czy klasyczny?

Choć wydawać by się mogło, że stiuk wapienny nadaje się wyłącznie do klasycznych pomieszczeń, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. To prawda – antyczne tynkowanie z całą pewnością będzie doskonałym tłem dla salonów ozdobionych wiekowymi meblami. Co jednak z nieco bardziej nowoczesnymi mieszkaniami? Okazuje się, że stiuk wapienny doskonale sprawdzi się także w przypadku wnętrz loftowych oraz minimalistycznych – połączenie omawianej przez nas metody z metalem, szkłem i czerwoną cegłą z całą pewnością jest odpowiedzią na gusta osób, które cenią sobie innowację.

Gdzie kupić stiuk wapienny?

W tym miejscu warto zaznaczyć, że stiuk wapienny nie jest zwyczajną farbą. To wyjątkowa mieszanka wapna gaszonego, naturalnej glinki oraz sproszkowanego wypełniacza. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zamawiać go wyłącznie od zaufanych dostawców. Doskonałym przykładem polecanego sklepu jest wskazany powyżej GUARDI – znajdziesz tam szeroką gamę wyjątkowych produktów, które sprawią, że Twoje wnętrze zachwyci zarówno Ciebie, jak i wszystkich Twoich gości.

Jeśli zatem szukasz inspiracji do kreatywnego urządzenia swojego mieszkania, koniecznie kliknij we wskazany powyżej link. Pamiętaj jednak, że niezależnie od wybranych przez Ciebie produktów, najważniejsze jest, byś Ty sam czuł się dobrze w swoich czterech ścianach!